Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Neizbežan ishod finansijskog spasavanja Grčke

Komentari (10) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 ponedeljak, 19 april 2010 20:49
Sokenekos
Ima li neko ovde voljan da nam objasni kako to da jedna država od 10 miliona stanovnika ima dug od 300 milijardi evra? U jednom članku ovde smo pročitali da je vrednost moćnog Airbusa oko 12 milijardi evra. Na šta su Grci onda potrošili toliki novac? Ovo je samo dokaz da kreditna ekonomija nemože opstati na duge staze jer se sve svodi na predviđanja i planove za budućnost (vradžbine) koji se najčešće razbiju o prvi zid stvarnosti, informisani kladioničari pokupe kajmak, a sirotinja raja sve to "pozlati."
Preporuke:
0
0
2 ponedeljak, 19 april 2010 22:08
Vozi Miško
Pustite Dinkića samo još malo, pa će vam biti jasno kako se prave dugovi za vjeki vjekov.
Preporuke:
0
0
3 ponedeljak, 19 april 2010 22:19
paja patak
Bilo bi zanimljivo kada bi neko, na isti način i metodom kao i V.Minhau, analizirao i prikazao status Srbije. Nosio sam se mišlju da mu napišemo i zamolimo ga da on to uradi, ako među nama nema nekog ko je to u stanju. Nažalost, sigurno bi tražio honorar. Dakle - napred neki stručni dobrovoljac!
Preporuke:
0
0
4 utorak, 20 april 2010 08:57
Milorad Đošić
Kada je moj kum pre 40 godina počeo da ide u Grčku to je bila ledina. Čovek kod koga i dan danas odseda mu je postao kao brat ( prošle godine mu nije ni naplatio zbog starih zasluga ). Bilo mi je uvek jako čudno da je ta ledina prešiša nas koji smo im osnovali turizam. O Portugaliji neću ni da pišem, mada će neko reći da je bila kolonijalna sila, što je tačno. O Irskoj i Islandu takođe.
Ono u šta sam ja sumnjao obistinilo se. Đavo je došao po svoje, a Grci, naši istinski prijatelji su toliko zaduženi da se vratila ona izreka "dužan k`o Grčka".
Kad malo podelimo ispada da je svaki stanovnik Grčke pa i dete u jaslicama dužno 30.000E. Kako će to da vrate neka im je Bog u pomoći.
Što se nas tiče mi smo pod omraženim Slobom bili dužni 10 milijardi, a pod vajnom demokratijom 32 milijarde. Tu mi se nešto ne slaže, ovamo diktatura i nismo nešto dužni, a ovamo demokratija pa smo dužni. Postoje samo dve opcije. Ili su pare pokradene ili su negde sakrivene? Pravi ekonomisti znaju samo za ulaz i izlaz,a sve ostalo je mlaćenje prazne slame, pa kad se napravi konačni bilans, a moraće, videćemo šta će novi predsednik vlade da uradi.
Šta je nama činiti? Ni po koju cenu ne dozvoliti rasprodaju narodnih dobara!!!
Preporuke:
0
0
5 utorak, 20 april 2010 13:22
Kiza
Pa Srbija upravo hrli u Evropski zagrljaj da se zaduzi k'o Grcka. Malo je to 25 Milijardi Evra, samo 2.500 Evra po glavi stanovnika.

A "duzan k'o Grcka", nije nista u poredjenju sa "duzan k'o Amerika". Svaki Amerikanac (i beba i starac) duguje $60.000 nacionalnog duga. I taj dug raste svakim metkom ispaljenim u Iraku i svakom raketom na svadbenu povorku u Afganistanu. Uglavnom duguje Kini.

Ocekuje za 3-5 godina da ce svaki zivi Amerikanac dugovati oko $100.000. Obaska privatni dugovi.
Preporuke:
0
0
6 četvrtak, 22 april 2010 08:09
Troglavski
Totalni kolaps zapadnog sistema do kraja godine!

Grcka je nevazna, duzni pa sta, nece vratiti!

I ameri su duzni, pa sta, ni oni nece vratiti!
To nije problem.

Problem je sto se rusi sistem. Sistem u kome ameri prodaju papire i zive najbolje na svijetu.

Jim Rogers savjetuje bankarima da prodaju skupocjene maseratije i kupe traktore.

Rusi se sistem u kome ti treba 3000 kg krompira da kupis kompjuter ili 100 krava da kupis CNC masinu.
Preporuke:
0
0
7 četvrtak, 22 april 2010 20:06
stojan nenadović
Naravno da dugovi neće biti vraćeni. Dugovi će biti otpisani i pretvoreni u nekreditni novac koji se daje kao poklon. Sadašnje društvo može dalje da se razvija samo ako shvati da je pravi novac samo novac koji se daje kao poklon. Kreditni novac se daje samo kao dug, i koliko god da se daje, to je samo dug i može da upi samo koliki je dug. Ako se daje kao poklon, takav novac ima trošak koji je jednak nuli i ne menja realne troškove, nego može da ih kupi. Kreditni novac dodaje sebe kao dug na realne troškove i stvara nominalne troškove koji su mnogo veći nego što takvog novca ima. Novca će biti dovoljno kada se bude delio kao poklon. Ako se to bude radilo samo koliko je potrebno, neće biti inflacije. To je samo nekoliko procenata od DBP.
Preporuke:
0
0
8 četvrtak, 22 april 2010 21:54
KninjaNIN
Živim u Grčkoj od Oluje.. Naš jedini spas je u kolapsu Imperijalne demokratije.U suprotnom, bićemo(već jesmo) "dužni ko Grčka"...
Preporuke:
0
0
9 subota, 24 april 2010 21:20
Miša
Ako može neko da mi objasni, bilo bi dobro.
Šta bi se desilo kada bi Grčka bankrotirala? Jednostavno, da kažu:" Mi ne možemo da vraćamo dugove, ili ne priznajemo pripisane kamate ili od sutra se zovemo Nova Grčka a dugovanja ostaju Grčkoj,...", kako bi se poverioci zaštitili, šta bi se desilo? U krajnjem slučaju, zar i zajmodavac nije prihvatio rizik da kredit možda neće moći da vrati zajmoprimac? Npr. Argentina, u kakvom je ona stanju sada, kako su se iščupali iz bankrota (jesu li?)? Neko se pitao kako su napravili dug od 300 milijardi, nažalost mislim da smo i mi na tom putu uveliko, a da nismo ni svesni toga. Kada sam čuo da u Bgd-u planiraju da daju 100 miliona evra na ozelenjivanje grada, podsetilo me je na novi atinski muzej koji je Grke koštao 130 miliona evra, ili kada čujete da javna preduzeća sama uzimaju kredite, ježi mi se koža-beše Putevi Srbije su napravili dug od 200 miliona evra?
Preporuke:
0
0
10 ponedeljak, 26 april 2010 10:52
stojan nenadović
Gospodine Mišo, Argentina je članica G-20 i ona je sada u krugu zemalja koje odlučuju o sudbini sveta. Posle bankrota ona je neko vreme emitovala preko 50% non-performing loans. To su najlošiji krediti koji se ne vraćaju i pretvaraju u nekreditni novac odnosno poklon. Sa takvim Kreditima Kina je od zemlje koja ne može da prehrani svoje stanovništvo postala zemlja koja se najbrže razvija na svetu. Argentina je od zemlje koja je bila u najvećoj krizi, za par godina postasla jedna od 20 najjačih država na svetu. Poljska je jedina zemlja u Evropi koja nije zahvaćena ekonomskom krizom, ali Pojska ima 18% takvih kredita. Ja stalno pišem o nekreditnom novcu ali niko čak ni ne komentariše ideju o novcu kao poklonu koji je lek za krizu. Šta Vi mislite o tome?
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner